Slipknot

Aşağa gitmek

Slipknot

Mesaj  __MüGiTo__ Bir Paz Ağus. 31 2008, 21:35

Slipknot 1992 yılında Des Moines, IOWA' da kurulmuş ve halen Roadrunner Records ile çalışan bir Nu-Metal grubudur. İsimlerinin yanı sıra grup üyeleri kendilerine verdikleri 0 'dan 8' e kadar olan numaralarla tanınırlar. Bunun yanı sıra her bir grup üyesi kendilerine özgü maske takar.
Slipknot çağdaş müzik sahnesinin en popüler gruplarından biri olup müzikleri kendi tarzlarındaki diğer gruplarla karşılaştırıldığında oldukça aşırı bir uçta kalırlar. Çıkardıkları üç albümleri ve videoları Grammy' nin "Best Heavy Metal" ve "Best Hard Rock" sınıflamasında Platin satış statüsünü (Platinum sales) hak etmiştir. Son olarak 2006 yılında "Before I Forget" isimli şarkıları ile Grammy Best Metal Performance ödülünü kazandılar.
Grup aynı zamanda sahip oldukları garip imajla da tanınmaktadır; grup üyeleri birbirinin aynısı tulumlar giymektedir ve bir süre öncesine kadar bu tulumların arkasında ve kolları üzerinde UPC barkodları taşıyorlardı. Grubun taktığı maskeler her yeni albüm öncesinde yeni bir forma sokularak değiştiriliyor. Başlangıçta grup üyeleri kendilerine gizem katmak ve kimliklerini saklı tutmak amacı ile maskesiz röportaj vermeyi ve hatta hayranları ile fotoğraf çektirmeyi bile reddediyordu (ya da en azından başka yöntemlerle yüzlerini gizliyorlardı). Bugün grup üyelerinin çoğunluğu Slipknot dışındaki başka gruplarla yaptıkları işlerden dolayı maskesiz olarak fotoğraflanmış durumda;
• Vokalist Corey Taylor ve gitarist James Root Stone Sour grubu ile yaptıkları çalışmalar sırasında maskesiz olarak görüntülendiler.
• Davulcu Joey Jordison Murderdolls ve Korn ile yaptığı çalışmalar sırasında maskesiz olarak görüldü.
• Perküsyonda Shawn Crahan grubu To My Surprise ile maskesiz göründü.
• Sid Wilson DJ olarak yaptığı çalışmaları maskesiz olarak gerçekleştirdi.
• Gitarist Mick Thomson Total Guitar isimli dergiye maskesiz olarak poz verdi.
• Bas gitarist Paul Gray' in yüzü bir adli suçtan dolayı polis tarafından çekilen fotoğrafının internete sızdırılmasıyla ortaya çıktı.
• Gray ve Jordison' da çeşitli etkinlerde çekilmiş maskesiz fotoğrafları vardır.
"Before I Forget" isimli şarkıları için çektikleri video' da maskesiz olarak performanslarını sergilemişlerdir bununla birlikte grup üyelerinin yüzleri anlık ve çok kısa çekimlerle verilmekte (genellikle gözlerine ve ağızlarına yapılan yakın çekimler ile) ve kamera özellikle ellere ve enstrümanlara odaklanmaktadır. Ayrıca bu performansları ile Grammy'e aday gösterilip , en iyi performans dalında Grammy'nin sahibi olmuşlardır.


Grup Üyeleri
Sid Wilson - Turntable
Joey Jordison - Davul
Paul Gray - Bass Gitar
Chris Fehn - Perküsyon / Geri Vokal
James Root - Gitar
Craig Jones - Sample & Media
Shawn "Clown" Crahan - Perküsyon / Geri Vokal
Mick Thomson - Gitar
Corey Taylor - Vokal
__MüGiTo__
__MüGiTo__

Mesaj Sayısı : 23
Kayıt tarihi : 28/08/08
Yaş : 25

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz