Amy 2008 NMPA Songwriter Icon Awards'ta

Aşağa gitmek

Amy 2008 NMPA Songwriter Icon Awards'ta

Mesaj  Misafir Bir Cuma Ağus. 22 2008, 13:51

Grammy ödüllü Amy Lee Icon Award için New York'ta...

Uluslarası müzik yayımcıları birliği (The National Music Publishers) NMPA Grammy ödüllü Amy lee'yi bestelerinden dolayı, New York'da 18 Haziran'da yapılacak olan 2008 Songwriter Icon Award'da onurlandıracak. NMPA aynı zamanda Senatör Patrick Leahy'i 2008 President ödülü için seçti.

NMPA CEO ve başkanı olan David Israelite "NMPA bir çok şekilde politikacılar, uygun gördüğü müzik yapımcıları ve bestekarlar arasında bir köprü durumunda, bu şekilde her sene tekrar edilen bu buluşmalarla birlikteliğe dahil olan her grup için meziyetli bir temsilcinin bulunması büyük bir ayrıcalık." diyor. "Bu sene New York City'de aramıza katılacak olan mthiş yetenekli Amy Lee'yi onurlandıracağız. Fakat yalnızca bu değil, aynı zamanda senatör Leahy'i present's Award için ağırlayacak olmaktan memnunuz. O çalışkanlık dostu ve tam bir müziksever"

Amy Lee Evanescence'ın kurucusu ve vokali. Bir bestekar, şarkıcı ve klasik eğitim almış bir piyanist. Fallen albümü 15 milyondan fazla satıldı, 43 hafta Bilbordlarda ilk 10'daydı ve 6 kez platine layık görüldü. Amy Lee ve Evanescence 2004'te 2 Grammy ödülü aldı, En iyi Yeni Artist ve en iyi Hard Rock performansı.

İkinci albüm The open Door'da çıkışından itibaren ilk haftada Bilbordlarda üst sıralara çıktı ve il haftada 447,000'den fazla sattı, bir aydan az sürede platin durumuna erişti. Albüm Amy Lee'nin güzel melodileri, zorlu lirikleri, keskin piyanoları ve nefis vokalleri ile Terry Balsamo'nun mükemmele giden karışıklıktaki hızlı gitarı, klasik öğelerle hard rock'ın mükemmel kanallarda duygusal karışımıyla tarif edilebilir. Albümdeki müzikal elementler, klasik korolar ve farklı şarkılardaki değişik tınıları, içli şarkılara uzakça bir renk, uzunluk, şüphe, hassasiyet veren melodileri kapsıyor. Birikmiş baskı altındaki eski duyguların ortaya çıktığı "Sweet Sacrifice" , ve The open Door'un 3. single'ı 2007 Grammy Ödüllerinde En iyi Hard rock performansına aday gösterildi

Amy Lee gerçekten uluslararası bir soundda çalıyor. The open Door döneminde Evanescence ve Amy aralarında İngiltere, Kanada, Fransa, Amerika, İspanya, Almanya, Yunanistan, Türkiye, Rusya, İsrail, Arjantin, Şili, Brezilya, Güney Afrika, Japonya, Avustralya ve Yeni Zelanda'nın da bulunduğu 25 ülkeden fazla yerde çaldılar. the Open Door ingiltere'de 2 milyon satışa ulaştı ve dünyada 4 milyon.

Icon Award kişisel başarısı olan ve NMPA vizyonunu ve üyelerinin hedeflerini gerçekleştiren önemli bestekarların değerini biliyor. İlk resipiyanlar Jimmy Webb ve Neil Sedaka'yı kapsıyor. (...)

NMPA toplantısı öğleden sonra saat 3-5 arasında Marriott Marquis, 1535 Broadway'de yapılacak, ardından 5 ile 7 arasında bir kokteyl yapılacak. Medya mensupları hem birliktelik hem de resepsiyona davetlidirler.

NMPA hakkında,
1917'da kuruldu. NMPA 800 Amerikan müzik yayımcısının ticari ortaklık açıklamasıdır. NMPA'nın amacı muzik telifhaklarına küresel veya yerel koruma konusunda mizk yayımcıları ve bestekarların çıkarlarını koruma ve ilertmeyi sağlamaktır.

ıcon Award hakkında,
NMPA 2006'da kişisel başarısı olan ve NMPA vizyonunu, üyelerinin hedeflerini gerçekleştiren bestekarların bilinmesi için Songwriter Icon Award'ı başlattı. İlk seçilenler Jimmy Webb ve Neil Sedaka'yı da kapsıyor. (...)

Haber Evanescence websiteden alıntıdır.
bounce

Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz