Linkin Park

Aşağa gitmek

Linkin Park

Mesaj  __MüGiTo__ Bir Paz Ağus. 31 2008, 21:24

Bi Linkin Park Fanı olarak bu konuyu açmak boynumun borcudur. Very Happy

Linkin Park, Amerikalı bir rock müzik grubudur. 1996'da Xero adıyla kurulduğundan beri 50 milyondan fazla albüm satmayı ve iki Grammy ödülü kazanmayı başarmıştır. İlk albümleri Hybrid Theory ile büyük bir başarı kaydetmişlerdir ve 2005 yılında Gold CD ile bu başarıları belgelenmiştir. İkinci albümleri Meteora ile ise bu ünlerini devam ettirdiler ve Billboard 200'de ilk sırayı 2003'te aldılar. Bu başarıları onların albüm turneleri ve dernek konserlerini de başlatıyordu.
Meteora ve Hybrid Theory albümleri ile daha çok nu-metal tarzını icra eden grup, daha sonra, 2007 yılında çıkardıkları Minutes to Midnight ile bu türden uzaklaşıp alternatif metal ve alternatif rock türünde çalışmalar vermeye başlamışlardır. Billboard 200 listesinde bu albümle yeniden ilk sırayı alarak piyasa sürülmesinin ilk haftasında bu listeye oturma başarısını göstermiştir.
Linkin Park kendi çıkardıkları bu albümlerin yanı sıra yaptıkları düetlerle de dikkat çekmişlerdir. Bunlardan en kayda değerleri Jay-Z ile yaptıkları düetlerdir.
Grubun Geçmişi
İlk başta Lise öğrencisi üç gencin birlikte müzik yapmasından ibaret olan Linkin Park'ın asıl kurucuları Mike Shinoda, Brad Delson ve Rob Bourdon'dır. Liseden mezun olduktan sonra, Kaliforniyalı üçlü, yaptıkları müzikal performansları ciddi kılmaya karar verdiler ve gruplarına Dave Farrell ile Mark Wakefield'ı kattılar. Kısıtlı olanaklara rağmen, Mike Shinoda'nın ev stüdyosunda kayıt yapmaya başladılar. Yapmaları muhtemel bir kayıt anlaşmasını yapamayınca grup içinde tartışmalar ve çalkantılar da baş gösterdi. Birlikteliklerinin eksikliği sonucu Mark gruptan ayrılmaya karar verdi ve Dave Farrell'ın da Tasty Snax gibi gruplarla turne yapabilmek için grubu terketmesi söylentileri yayılmaya başladı.
Mark'ın gidişinden sonra oluşan boşluğu doldurmak için geçen süre içerisinde, grup Chester Bennington'ın sesinden etkilendi ve onu gruba dahil etmeye karar verdi. ondan sonra,stüdyolarında çesitli demolar ve şarkılar üreten grup plak aramaya başladı ve Warner Bros. la anlaşmaya vardı, Hybrid Theory ilk albümleriydi ve ondan büyük basari elde ettiler. Chester ve Mike şarkıya verdikleri yorumlarıyla adeta LP fanlarına zevk katıyorlardı. Danimarka,Almanya,İsviçre,İngiltere ve Japonya’da inanılmaz fan kitleleri olan grup Minutes to Midnight albümüyle rekorlar kirdi. Ama bu albüm diğerleri gibi değildi, ve ilk single What i've Done videosuyla büyük beğeni topladı. Ardından Bleed It Out, Shadow Of The Day, Given Up ve Leave Out All The Rest videolari çekildi. Her bir videosuyla beğeni kazanan grup turnelere başladı.Grup hala turnede ve başarılarına yenilerini ekliyor.
__MüGiTo__
__MüGiTo__

Mesaj Sayısı : 23
Kayıt tarihi : 28/08/08
Yaş : 25

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz